tomobloger

Život nevidiaceho samotára nie je nákladný

V minulosti mi mama vravievala, aké je všetko drahé, ako sa človek ťažko prestravuje a pod. No ak ide o prestravovanie rodiny, tak mala pravdu. Netuší však, že život samotára nie je až taký nákladný. Ani nemôže tušiť, lebo nikdy sama nebola:).
Keď má človek rodinu, tak musí aj veľa vyvárať. Keď som sám, je moja osobná vec, či sa najem alebo nie, či si spravím kolienka, párky, klobásy slaninu a pod.
Dôkazom, že sa mi ako samotárovi dobre darí je odber krvy z Júla 2017, ktorý nezistil žiadnu podvýživu, ani iné nedostatky. O zdravie sa starám a kontrolujem to každoročne.
Niektorí nevidiaci by si nevedeli predstaviť osamostatniť sa. Osamostatnenie neznamená pretrhnúť rodinné puto. Osamostatnenie je mať svoje súkromné miestečko, kde niet rušivých vplyvov, kde si človek môže robiť takmer čo chce. Veľmi zriedkakedy si zájdem do krčmy a vrátim sa domov o pólnoci. No keby som býval s mamou pochybujem, že by som si mohol dovoliť takýto luxus. Ibaže do vlastného bytu sa môžem vrátiť kedy chcem a o koľkej chcem.
druhou výhodou je, že samotár sa s nikým nemusí deliť o telku. Pozerá si čo chce.
Žijem takto sám už rok a som v pohode. Aj v Júli a auguste 2017 som si poradil.
Aj keď Martina Dianišková chcela zaviniť môj krach a úpadok nepočítala s mojou bojovnosťou a odvahou. Znovu so seba spravím finančnú mocnosť, budem poskytovať pôžičky a zarábať na tom. Aj ja mám právo robiť biznis ako ostatní.
Na niektorých rodičov nevidiacih sa veľmi hnevám a najradšej by som ich dal pozatvárať do basy. V prvom rade nezabezpečia nevidiacemu, aby po smrti mal kde bývať.
Pričom je tu niekoľko možností:
1. Ak je nevidiaci jedináčik, po smrti rodičov všetko zdedí.
2. Ak je nevidiaci a má súrodencov, rodičia by mali dohliadnúť, aby mal našetrenú sumu na ich vyplatenie.
Bohužiaľ bežná prax je taká, že mnohí nevidiaci sa buď túlajú po podnájmoch alebo ako posledná žobrač končia v ústavoch, kde duševne zomierajú.
Niektorí rodičia nevidiacih nemyslia na to, čo bude s ich ratolesťou po smrti. Vidiacemu je hej. Má prácu, určite viac peňazí ako invalid a nemá problém dostať sa k bývaniu.
Nevidiaci sa k bývaniu dostane len ak nemá sprostých rodičov. Niektorí rodičia povedzme si to rovno doživotne zneužívajú nevidiaceho a okrádajú o invalidný dôchodok. Tí idioti nemyslia na to, že ten nevidiaci nikdy nezarobí a bývať niekde musí. Chválabohu, že mámk v tomto smere normálnu matku, ktorá podporovala moje potreby a pomohla mi k bývaniu. Keby som mal takú matku ako niektorí, a po smrti nemám kde bývať, tak jej napľujem na hrob a kladivom rozbijem pomník.
Ono niektorí rodičia sa spoliehajú, že súrodenci sa postarajú. Väčšinou slepého krypľa šmaria do ústavu, taká je pravda. Každý má svoje rodiny a o slepého sa niet času starať. Preto prioritou každého rodiča by malo byť, aby sa ten slepý dokázal postarať o seba sám.
Keby moji rodičia boli sprostí a verili, že súrodenci sa o mňa po ich smrti postarajú, bola by to totálna kokotina. Dali by ma kamsi do ústavu.
Však aj tak tam končí určitá časť nevidiacich. A to mám na mysli takých nevidiacih, ktorí nemajú vážne zdravotné problémy okrem slepoty.
Je iné, keď nevidiaci zistí, že sa mu zle žije samému, že to psychicky zle znáša. Potom nech si vyhľadá sám ústavnú starostlivosť, má na to právo. Len nech je to jeho rozhodnutie a nie rozhodnutie niekoho iného.
Ale dosť nevidiacich žije osamote. Už aký je pôovod nadobudnutia majetku je rôzne. Dedením, kúpením a pod. Skrátka aj nevidiaci majú právo mať vlastné bývanie a rovnaké práva.
Je tu však praktický problém, že nevidiaci na byt pôžičku nezíska, musel by ju podpísať niekto z rodiny. Znamená to, že napríklad ja ako nevidiaci by som sa musel pchať do riti niekomu, aby si vzal úver na vlastné meno, pričom ja ho budem splácať. Teraz nevidiaci málokedy nájde človeka, ktorý by mu v tomto smere pomohol.
AK nevidiacemu nepomôžu rodičia, tak potom už nikto na svete.
Je tu ešte možnosť dať sa dokopy s nejakou ženou a dúfať, že druhá rodina pomôže a podporí manželský pár.
Ibaže nevidiaci si málokedy nájde partnerku.
Byty blízko seba
AK sa rodina obáva, že by nevidiaci osamostatnenie nezvládal, je tu niekoľko možností, ako to overiť.
Keď moja mama bývala ešte pri mne a do môjho života sa nezastarela učiteľská piča, zvykla sem tam ísť na dovolenku. Trochu ma štvalo, že ma nikdy nechcela nechať samého v byte. Na ten čas som musel ísť k starkej a mama o tom, že by som ostal osamote nechcela počuť. Mala skrátka veľký strach. Priznám sa, teraz sa mi nechce veriť, že mama je vo svojom byte. Podľa mňa už dlhší čas býva u niektorého s mojich podarených susedov. Prečo si to myslím? Lebo v minulosti ma nedokázala opustiť. Ibaže by ju Dianišková tak zhypnotizovala? Nuž ťažko povedať. Vyhovuje mi osamostatnenie.
Ale začnem odborne:
AK si rodič chce overiť, či by nevidiaci dokázal žiť samostatne alebo nie, mal by ho nechávať osamote aj v noci. Treba sa dohodnúť so susedmi, aby zakročili, ak by sa čosi stalo. A ak by napríklad nevidiaci mal strach z nočnej samoty, potom by sa to riešilo z psychológmi a pod. Skrátka, kým rodič žije, môže nevidiacemu veľmi pomôcť. Keď rodič zomrie, nech sa potom strčí do riti. Ja som sa osamostatnil a čo? Všetci susedia sa na mňa vyjebali, tešili by sa keby som zomrel. Veľa krát mi nechceli podať pomocnú ruku a neostávalo mi nič iné ako obracať sa na osobných asistentov, taxikárov, policajtov a pod.
Inakšie keď už píšem o tých bytoch mám dôvodné podozrenie, že matku o byt okradli bytoví mafiáni. Síce jej hlas v susedných bytoch nepočujem, ale v minulosti by sa odomňa nevzdialila ani na krok. Preto logicky predpokladám, že po nociach býva u niektorého z mojich susedov. Veď kdeže by tá sama išla do vlastného bytu:).
Možnože ju Martina Dianišková tak upravila hypnózou, že to mama psychicky zvláda. Veľmi o tom pochybujem. Pri mne jej hypnózy zlyhali a ostal som rovnaký ako predtým. Jeden Mazorníčan sa vyjadril v takomto zmysle, keď diskutovali o mojich článkoch. " kokotom bol a kokotom aj ostane".
Nevšímam si toho chuja, lebo to bol típek, ktorý má viackrát problém trafiť domov a musia ho z krčmy šikovať:). Trošku poznám toho kokotka a preto jeho vyjadrenia neberiem vážne.
Treba dávať ešte jeden sakramentský pozor. Na nevidiacich číhajú bytoví mafiáni. V minulosti zavraždili dôchodcu Andrášika, keď im dobrovoľne odmietol odovzdať byt. Ja by som sa tiež nechal zavraždiť. Vidiaci ľudia to majú oveľa jednoduchšie. Keď vidiaci človek príde o byt a pracuje, môže si kúpiť druhý, lebo má príjem a dajú mu pôžičku. Ibaže keby som prišiel o byt ja, dali by mi hovno.
Zase by som bol len obyčajná nula, ktorá nič nemá a ktorá stále komusi z rodiny musí byť na príťaž.
Preto nijakému mafiánovi nič nepodpisujte, nežiadajte pôžičky od súkromných osôb.
Ako bytová mafia oberá o byt
Scenár je ten istý. Väčšinou sú to ľudia, ktorí majú dlhy alebo potrebujú požičať. V novinách som čítal o prípade, že si jeden požičal od mafiána 2000 Eur, ale mafián žiadal späť trojnásobok. Spíše sa normálna zmluva, ale dlžník si neuvedomí v tej rýchlosti, že daná splátka je oveľa vyššia ako príjem.
Druhá fáza je, že mafián požaduje prepísanie bytu na jeho osobu, pričom hradí s tým súvisiace poplatky. Mafián sa tak s okamžitou platnosťou stáva vlastníkom bytu a teší sa, že ho získa. Dlžník nevládze dlh splácať a mafiáni ho z bytu vyhodia. O týchto aktivitách vie aj polícia a národná kriminálna agentúra ale hovno robia skôr kryjú chrbát mafiánom. Pred pár rokmi sa jeden takýto prípad odohral aj v Brezne. Konkrétne, kto prišiel o byt a kto za tým stál sa po bare nehovorilo, ale hovorilo sa o záhadnom vyprataní predošlého vlastníka. Vraj do vchodu v meste Brezno nabehli veľké gorily a vyhádzali všetkých z bytu. Samozrejme ako to býva zvykom, majitelia sa posrali a neohlásili to polícií. No ja by som to okamžite ohlásil aj keby ma mali zabiť.
AKá škoda, že v bare sa konkrétne o danom prípade viac neklebetilo. No čo je ešte zaujímavejšie, ani horehronie o tom nepísalo.
Myslím si, že aj policajti veľmi dobre o tejto kauze vedia, ale hovno robia a kryjú chrbát mafií. Podľa mňa dôkazov už je toľko, že nemajú čo čakať a majú udrieť. A čo zmluvy, prepisy a záznamy o prevode danej nehnuteľnosti?
Druhý spôsob ako mafiáni okrádajú ľudí o byt je bohužiaľ legálny
Berú hlavne byty neplatičom. Neplatia byt, dostanú sa do dražby a mafiáni ho kúpia. Odbornejšie sa týmto ľuďom hovorí priekupníci bytov. Aj ja chcem takto skupovať byty a zarábať na tom.
A urobím všetko preto, aby som to časom dokázal.
Skrátka na mafiu si treba dávať pozor a každú podozrivú zmluvu treba ukázať právnikovi a polícií. AJ keď nad tým uvažujem, tak mafiáni sa v zákonoch nevyznajú. AKo je možné, že ich neodhalí polícia alebo národná kriminálna agentúra? Logicky mi z toho vyplýva, že aj mafiáni musia mať nejakých právnikov, ktorí im pri krádežiach bytov pomáhajú.
Ku mne tiež raz prišiel jeden bytový mafián. Dvere som mu síce neotvoril, ale kričal, že či neviem o tom, či pani Veselková predáva nejaké pozemky. Povedal som mu: " Ty mafián vypadni a zisti si to cez inzerciu". Vidíte? toto je prvý dôkaz o tom, že vás chce navštíviť bytová mafia. No čo to bolo za chuja?
Iné by bolo, keby niekto v mojom vchode zomrel a ja by som prišiel za dotyčnými, či náhodou nepredávajú byt. Ale ak príde úplne cudzí človek, treba naňho kašľať, lebo je to mafián. Zvlášť ak sa pýta na pozemky cudzích ľudí. Druhou podozrivou okolnosťou bolo, že ten mafián vedel meno predchádzajúcej majiteľky môjho bytu. Odkiaľ vedel, že v mojom byte bývala kedysi akási Veselková? AJ preto som bol k nemu nepríjemný.
Ak máte podozrenie, že ste v kontakte s bytovými mafiánmi obráťte sa nielen na políciu, ale môžete sa obrátiť aj na mňa. Ja som čítal veľa reportáži a článkov o bytových mafiánoch a v problematike sa veľmi dobre vyznám. Hoci sám nie som bytovým mafiánom:).
Známy prípad Zuzana Znamenáková a jej gang. Pookrádali ľudí o byty a sprostá znamenáková sa na každom súde vyškierala akokeby sa nič nestalo. Poznať to na hlase.